Dobre samopoczucie w pracy

Dobre samopoczucie w pracy

W czasie tygodnia biuro nierzadko staje się naszym drugim domem. Wiele pracowników spędza tam właśnie połowę swojego dnia.

Często dzieje się również tak, że czas na krześle biurowym jest dłuższy od czasu spędzanego w łóżku. Z myślą o pracownikach należy odpowiednio zadbać o zdrowe miejsce pracy, dzięki czemu polepszy się nie tylko ich samopoczucie, ale również i efektywność.

Jak powinno wyglądać zdrowe miejsce pracy?

Firmy realizują wiele możliwości usprawnienia przestrzeni roboczej pracowników, zaczynając przede wszystkim od wyposażenia miejsca pracy w podnóżek biurowy czy fotel ergonomiczny. Zdrowa pozycja to podstawa bardziej wydajnej pracy. Jeśli pracownik czuje się źle fizycznie na swoim miejscu, to jego praca również nie będzie dobra. Ergonomia stanowiska pracy to 5 stref ergonomii (nogi i plecy, nadgarstki, szyja i głowa, organizacja miejsca pracy oraz oświetlenie i czyste powietrze). Omówienie tych stref zobaczysz na blog sklepu ergopoint.com.pl 

Ergonomia pracy

Praca często bywa ciężarem, szczególnie bez mebli, które zapewniają odpowiedni komfort dla pracowników. Około 86% pracowników deklaruje, że to właśnie meble znacząco wpływają na odczuwanie dyskomfortu w pracy. Wynika to z ich rozmieszczenia, niewłaściwej wysokości, czy innych bardziej technicznych spraw. Często jednak poprawa jakości pracy pracowników odbywa się niewielkim kosztem, który sprowadza się do zakupu odpowiednich, ergonomicznych produktów. W długim okresie czasu inwestycja w ergonomiczne stanowiska pracy zwraca się w postaci redukcji absencji spowodowanych chorobami zawodowymi, jak również bieżącego wzrostu wydajności pracowników.

2 odpowiedzi na “Dobre samopoczucie w pracy”

  1. Praca w lepszych warunkach meblowych to okazja do odprężenia się w czasie przerw, co jest dla mnie zbawienne. Polecam treść!

  2. Dzięki nowoczesnym meblom i ergonomicznym rozwiązaniom, pracuje teraz lepiej i wydajniej!

Możliwość komentowania została wyłączona.