Organizacja kabli w biurze

Kable i ich obecność w naszym domu czy miejscu pracy, stanowią często niemały problem. Szukamy rozwiązań na ich uporządkowanie, dyskretne ukrycie czy też inny wygodny sposób na ich rozmieszczenie.

Organizacja kabli w biurze jest dość ważnym aspektem.  Mając uporządkowane swoje stanowisko pracy, zachowujemy pewną równowagę i symetrię, która znaczącą wpływa na całokształt naszych działań. Jak wiadomo nikt z nas nie lubi widoku splątanych kabli, leżących na ziemi czy pozwijanych w taki sposób, który uniemożliwia swobodę z ich korzystania. Rozprasza to nas, denerwuje, a tym samym wpływa niekorzystnie na nasze samopoczucie, stwarzając pewien dyskomfort.  Jest wiele sposobów, aby uniknąć bałaganu w naszym miejscu pracy, wywołanym kablami. Omówimy je sobie na łamach tego artykułu.

Samoprzylepne klipsy na kable Cavoline Durable

Samoprzylepne klipsy na kable Cavoline DurableJaka może być organizacja kabli w biurze?

W zależności od naszych preferencji czy też możliwości związanych ze stanowiskiem pracy, rozwiązań jest niemało.

Na początku ważne, aby podzielić kable na te używane często, które też regularnie odpinamy i te, które mogą być schowane głębiej i umieszczone są zazwyczaj na stałe w danych sprzętach.

Dobrym rozwiązaniem będzie także poprowadzenie takich samych kabli obok siebie lub ich naprzemienne używanie.

Istotną kwestią, dotyczącą organizacji kabli, jest unikanie prowadzenia ich po ziemi. Zbierają one wtedy dużo kurzu i stwarzają zagrożenie potknięcia się czy też zaplątania. Wygląda to także nieestetycznie.

Prostym sposobem na ujarzmienie kabli, jest ich skrócenie, poprzez częściowe zwinięcie i sklejenie oraz podwieszenie pod biurkiem czy na jego tylnej listwie.

Przedstawiliśmy rozwiązania, które nie wymagają od nas wielkiego nakładu pracy czy też kupna odpowiednich organizerów do kabli.

Organizer do kabli pojemnik na kable Cavoilne Durable

Organizer do kabli pojemnik na kable Cavoilne Durable

Warto jednak jak mamy takie możliwości, zainwestować także w inne opcje.

Sposoby na organizację kabli

  • Jednym z ciekawszych sposobów jest pojemnik na kable. Dobrze się prezentuje, posiada zaokrąglone kanty i antypoślizgową podstawę. Pomieści podłużne i kwadratowe przedłużacze oraz listwy zasilające,
  • Kolejnym, mieszczącym nieco większą ilość kabli, jest stylowy kosz, który idealnie wkomponuje się w pomieszczenie i ukryje w odpowiedni sposób nadmiar wijących się linek.
  • Z kolei maskownica do kabli, będzie odpowiednia dla tych, którzy chcą i mają możliwość ukrycia kabli pod blatem biurka
  • Dobrym rozwiązaniem dla zwiniętych kabli, będą klipsy do kabli, zarówno tych mniejszych jak i większych, które pozwolą uniknąć ich splątania,
  • Natomiast, na spadające z biurka kable, dobre będą specjalne organizery do kabli, które pozwolą nam mieć te często używane w zasięgu ręki.

Organizer do kabli kręgosłup Fellowes

Organizer do kabli kręgosłup Fellowes

Jak widzimy, istnieje wiele możliwości na organizację kabli w biurze. W jaki sposób je sobie uporządkujemy, będzie zależeć od nas samych i warunków jakimi dysponujemy. Rozwiązań jest wiele i można je idealnie wkomponować w miejsce swojej pracy.

Jedna odpowiedź do “Organizacja kabli w biurze”

Możliwość komentowania została wyłączona.