Podkładki pod mysz i nadgarstek – remedium na dolegliwości bólowe

Obecnie większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, spędzając całe dnie przed ekranem komputera. Praca zawodowa często wymusza na nas pozostawanie w tej samej, nienaturalnej pozycji przez bardzo długi czas, co nierzadko prowadzi do uciążliwych dolegliwości bólowych, a w konsekwencji także do poważnych schorzeń. Czy podkładki żelowe pod mysz mogą stanowić choć częściowe rozwiązanie tego problemu?

Mysz pionowa Penguin Fellowes

Mysz pionowa Penguin Fellowes

Bolący nadgarstek od myszki – dolegliwość, której nie można ignorować

Przedstawiciele zawodów wykonywanych za pośrednictwem komputera (zwłaszcza ci zatrudnieni w biurach, w których nie ma postępu do podkładek żelowych pod nadgarstek) często skarżą się na dolegliwości kończyn górnych. Często bagatelizujemy ten ból, wmawiając sobie, że wynika ze zmęczenia lub przepracowania i z pewnością samoistnie przejdzie. Tymczasem nieprawidłowa postawa ciała połączona z ciągłym napinaniem tych samych partii mięśni może prowadzić do co najmniej dwóch bardzo poważnych schorzeń. Pierwszym z nich jest tzw. łokieć tenisisty, czyli silny ból i obrzęk łokcia spowodowany nadwyrężeniem ścięgien przedramienia. Natomiast drugi to bardzo często spotykany zespół cieśni nadgarstka, objawiający się bólem i drętwieniem palców oraz pogorszeniem sprawności manualnej. Warto zaznaczyć, że nieleczona choroba może nawet doprowadzić do konieczności operacji polegającej na zwiększeniu przestrzeni w kanale nadgarstka przez przecięcie więzadła poprzecznego.

Ergonomia w miejscu pracy

Ergonomia to nauka skupiająca się wokół tematu dostosowywania stanowisk pracy do możliwości człowieka w taki sposób, by pracownicy pozostawali jak najbardziej wydajni, nie płacąc za to uszczerbkiem na zdrowiu. Ergonomiczne biuro nie tylko sprzyja koncentracji oraz kreatywnemu myśleniu, ale również niweluje rozmaite dolegliwości bólowe, a także zapobiega chorobom i wadom postawy ciała wynikającym z rodzaju wykonywanych obowiązków zawodowych.

Podkładki żelowe pod mysz i nadgarstek

Jednym z obowiązkowych elementów dobrze zaaranżowanego biura są żelowe podkładki pod mysz i nadgarstek, umożliwiające przyjęcie wygodnej, neutralnej pozycji oraz odciążenie mięśni ręki, którą obsługujemy myszkę komputerową. Podpórka pod nadgarstek zapewnia niezbędne wsparcie, które niweluje napięcia nerwu pośrodkowego oraz redystrybuuje bolesne miejsca nacisku. Z tego powodu podkładka ergonomiczna z pewnością przyda się przedstawicielom takich zawodów jak grafik komputerowy, programista czy projektant, a także wszystkim innym wykonawcom prac biurowych.

Jedna odpowiedź do “Podkładki pod mysz i nadgarstek – remedium na dolegliwości bólowe”

Możliwość komentowania została wyłączona.