Zdrowe gadżety – ergonomia pracy

Zdrowe gadżety

Ergonomiczne meble biurowe nie kończą się jedynie na ustawieniu odpowiednich biurek czy oświetleniu w pomieszczeniu.

Dbając o jakość oraz efektywność pracy swoich pracowników, powinieneś skupić się również na wielu innych aspektach, które składają się na całość zamierzonego efektu.

Każdy element składa się na całość

Należy o tym pamiętać, kiedy kompletujesz stanowisko pracy. Nie składa się na nie tylko podnóżek biurowy czy odpowiednie krzesło. Ważne jest, żeby cała pozycja pracownika była odpowiednio ergonomiczna oraz wpływała na jego samopoczucie. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem podkładka pod myszkę, która zapewnia nie tylko odpowiednie ułożenie dłoni, ale również precyzję odwzorowania ruchów myszką. Dzięki niej praca jest płynna, co przekłada się również i na jej szybkość. Ważna też jest podkładka pod klawiaturę. Oba rodzaje podkładek pozwalają uchronić się przed częstym schorzeniem pracowników biurowych zwanym zespołem cieśni nadgarstka (stan chorobowy powstały w wyniku długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego, biegnącego w kanale nadgarstka).

W pracy jak w domu – poduszka do siedzenia czy fotel ergonomiczny?

Poduszki ergonomiczne to kolejny gadżet, dzięki któremu jakość pracy Twoich pracowników zdecydowanie się polepszy. Szczególnie jeśli któryś z kolegów skarży się na ból pleców… Poduszki zapewnią odpowiednie ułożenie pośladków, jak i kręgosłupa. Oczywiście przydadzą się wtedy, kiedy nie posiadasz fotela ergonomicznego, bo jeśli go masz to odpowiednie ułożenie ciała podczas siedzenia będzie zapewnione.

2 odpowiedzi na “Zdrowe gadżety – ergonomia pracy”

Możliwość komentowania została wyłączona.