Krzesła dla dzieci – ranking 2021

Każdy rodzic troszczy się o zdrowie swojego dziecka. Odpowiednio zbilansowana dieta, codzienna porcja ruchu na świeżym powietrzu, szczepienia kontrolne, badania okresowe, to wszystko robią rodzice, aby zapewnić swoim dzieciom odpowiednie warunki do zdrowego rozwoju.

Jednym z aspektów, o którym trzeba również pamiętać, to prawidłowa postawa przy biurku. Dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole, coraz więcej czasu będą spędzać przy biurku, odrabiając prace domowe, czy ucząc się do kartkówek. Z biegiem lat czas ten wydłuża się, a wraz z nim wzrasta obciążenie dziecięcego kręgosłupa. Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji mocno nadwyręża bowiem układ ruchu. Bardzo ważne jest, aby rodzice zadbali o to, by zminimalizować to obciążenie, poprzez odpowiednie meble. Ergonomiczne biurko regulowane i krzesło do biurka dla dziecka to podstawa w pokoju małego ucznia. W ofercie Polskich i zagranicznych producentów możemy znaleźć świetne krzesła ergonomiczne dla dzieci, umożliwiające idealne dopasowanie do wzrostu dziecka, zapewniające maksymalny komfort nawet podczas długotrwałego siedzenia. Przedstawiamy 3 najlepsze według nas krzesła do biurka dla dzieci.

Zestaw biurko regulowane i krzesło do biurka dla dziecka Kids Mayer

3. Ergonomiczne krzesło rosnące z dzieckiem Smarty

Miejsce trzecie naszego mini rankingu krzeseł do biurka dla dzieci zajmuje ergonomiczne krzesło rosnące z dzieckiem model Smarty. Krzesło producenta firmy Mayer z niemieckim rodowodem nadaje się dla dzieci już od 4 roku życia i może służyć aż do 18 r.ż. Model Smart wykonany jest w 90% z materiałów nadających się do recyclingu. Różnorodne wersje łatwej w czyszczeniu tapicerki, to idealna opcja dla rodziców zwłaszcza młodszych pociech, mających własną definicję porządku. Ergonomiczne krzesło Smarty posiada regulację wysokości za pomocą bocznej dźwigni, a także regulację wysokości oparcia, oraz głębokości siedziska, ustawiane za pomocą specjalnego pokrętła. Dobrze wyprofilowane siedzisko, zapewni komfort dzieciom w każdym wieku. Krzesła dla dzieci firmy Mayer wyprodukowane są z bardzo mocnych i trwałych materiałów.

Krzesło do biurka dla dziecka Smarty Mayer

2. Krzesło ergonomiczne obrotowe Light Up

Na drugim miejscu umieściliśmy ergonomiczne krzesło obrotowe z oparciem siatkowym, model Light Up. Krzesło polskiego producenta, firmy Profim najlepiej sprawdzi się dla nieco starszych dzieci, zapewniając im maksymalny komfort podczas nauki do ważnych sprawdzianów, czy też matury. Ergonomiczne krzesło z podłokietnikami gwarantuje odpowiednią postawę podczas nauki. Regulowana głębokość siedziska, regulowany kąt nachylenia oparcia oraz regulowana wysokość siedziska, pozwala na optymalne dopasowanie krzesła do warunków użytkownika. Producent oferuje pięcioramienną bazę w 3 wersjach kolorystycznych, z trzema rodzajami kółek. Siatkowe oparcie zapewnia dobrą elastyczność, a także odpowiednią cyrkulację powietrza.

Krzesło do biurka dla dziecka Lightup Profim

1. Ergonomiczne krzesło rosnące z dzieckiem Freaky

Na pierwszym miejscu znajduje się ergonomiczne krzesło rosnące z dzieckiem niemieckiej firmy Mayer. Krzesła dla dzieci tej firmy wybitnie odznaczają się na tle konkurencji, szczególnie ze względu na bardzo bogatą kolorystykę i wzornictwo, ale również na rozwiązania idealnie dopasowane do grupy docelowej. Model Freaky przeznaczony jest dla dzieci od 4 roku życia. Występuję w 3 wariantach. Pierwszy od 4 do 7 roku życia, drugi od 7 do 18 roku życia i trzeci od 7 do 18 roku życia, ze specjalnym supportem umożliwiającym regulację wysokości. Krzesło do biurka dla dzieci Freaky posiada wygodną regulację głębokości krzesła za pomocą jednego przycisku, wysokość krzesła regulowana jest za pomocą bocznej dźwigni. Dobrze wyprofilowane siedzisko i oparcie zapewniają komfort siedzenia i odpowiednią pozycję, natomiast mocne i trwałe materiały gwarantują, że krzesło zgodnie z przeznaczeniem będzie służyło dziecko przez wiele lat.

Krzesło do biurka dla dziecka Freaky Mayer