Czystość a jakość pracy

Czystość a jakość pracy

Czystość miejsca pracy to mniej absencji i wyższa wydajność. Jak ją osiągnąć?

Czystość wokół stanowiska pracy sprawia, że pracujemy również z czystym umysłem, dzięki czemu nasza praca jest bardziej efektywna, ale również i kreatywna.

Wygodne miejsce

Myśląc o wygodzie oraz jakości swojej pracy, z pewnością nie można pominąć aspektu czystości miejsca, w którym pracujemy. Nasze miejsce pracy nie ogranicza się jedynie do wygodnego fotela czy odpowiedniej lampy, ale zawiera również wszelkiego rodzaju inne elementy, które są tak samo ważne. Odpowiednia pozycja nie kończy się jedynie na kręgosłupie. Pracując, powinno się zwrócić uwagę również i na wysokość monitora. W tym wypadku niezbędna będzie odpowiednia podstawka pod laptopa, dzięki której kąt padania się zmieni, przez co będzie łatwiej utrzymać odpowiednią pozycję.

Kurz i zanieczyszczenia

W czasie całego dnia pracy na biurku zbiera się mnóstwo niepotrzebnych zanieczyszczeń, które mogą wpłynąć na pogarszanie się stanu zdrowia pracownika. Lepiej wcześniej wziąć pod uwagę tego typu niedogodności i zapobiegać, czyszcząc swoje miejsce pracy. Jeśli jednak pracodawca nie dba o to odpowiednio, należy zgłaszać wszelkie niedociągnięcia. Kurz może mieć niezwykle niszczący wpływ na nasze zdrowie. Warto też wspomnieć o substancjach, których producenci używają do produkcji mebli lub podłóg – lakiery, farby, kleje i inne substancje chemiczne, które następnie uwalniają się do powietrza i którymi oddychamy. Biura firma to również wiele osób, a to niesie za sobą ryzyko przenoszenia wirusów i infekcji bakteryjnych. Dlatego warto zainwestować w oczyszczacze powietrza, które usuną niemal 100% niechcianych elementów i cząstek  w powietrzu. 

2 odpowiedzi na “Czystość a jakość pracy”

  1. Sam przez kurz w pracy dostałem alergii! Bardzo polecam artykuł – ciekawy oraz interesujący.

Możliwość komentowania została wyłączona.