Krzesło do biurka dla dziecka – jak wybrać?

O ile dorośli miewają problemy zdrowotne wynikające z niewłaściwej organizacji miejsca pracy, o tyle dzieci pod wpływem niekorzystnych czynników cierpią w takiej sytuacji wyjątkowo. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci i nastolatki miały zapewnioną pełną ergonomię na stanowisku, na którym każdego dnia spędzają sporo czasu podczas nauki i odrabiania zadań domowych.

Znaczenie prawidłowej postawy

Wpływ, jaki na każdy młody organizm ma źle zorganizowane miejsce jego pracy (czyli nauki), jest ogromny. Wynika to głównie z faktu, iż w młodym wieku mięśnie i kości są w fazie najintensywniejszego kształtowania i wszystkie niekorzystne czynniki oddziałujące na dziecko mogą bardzo poważnie zaburzyć jego prawidłowy rozwój. Dlatego tak ważne jest, aby dziecko miało zapewnioną odpowiednią ilość ruchu i aktywności fizycznej, a podczas pracy odpowiednie ustawienie wszystkich używanych w tym momencie sprzętów. Chodzi tu zarówno o biurko, szafki, oświetlenie, jak i – przede wszystkim – o krzesło.

Ergonomiczne krzesło dla dziecka

Jeśli chcemy zapewnić naszemu dziecku warunki do spokojnej pracy bez narażenia jego kształtującego się organizmu na niepotrzebne napięcia i przeciążenia, powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o dobrej jakości krzesło. Krzesła ergonomiczne dla dziecka to szczególna kategoria produktów, które z istoty rzeczy muszą spełniać dość wyśrubowane standardy jakości i bezpieczeństwa. Krzesło takie musi być nie tylko wykonane z trwałych materiałów (np. łatwo czyszczących się tkanin), ale i odpowiednio wyprofilowane i dostosowane do sylwetki młodego człowieka. Pamiętajmy, że ergonomiczne krzesła dla dzieci to inwestycja, która może nam zaoszczędzić wielu kłopotów i – nierzadko – wydatków na rozwiązanie problemów związanych z nieprawidłową postawą dziecka.

Bestseller! Krzesło do biurka dla dziecka MyChamp Mayer dostępne na ergopoint.com.pl

Krzesło do biurka dla dziecka MyChamp Mayer

Warto również pomyśleć o biurku regulowanym dla dziecka, które zapewni odpowiednią wysokość blatu i jego nachylenie już od 4 roku życia aż po dorosłość.

Bestseller

Biurko regulowane ergonomiczne Uniq Mayer

Dziecko, które będzie mieć zapewnione ergonomiczne stanowisko nauki oraz odpowiednią ilość ruchu w przyszłości powinno uniknąć takich wad postawy jak plecy okrągłe, skolioza, płaskostopie, koślawość kolan i stóp, czy kifoza piersiowa.

Akcesoria pomagające w nauce

Dobierając ergonomiczne krzesło dla naszego dziecka, nie powinniśmy zapominać o pozostałych akcesoriach sprawiających, że miejsce, w którym będzie każdego dnia spędzać całe godziny na nauce, stanie się wygodne, przyjazne, atrakcyjne i w pełni ergonomiczne. Do tego typu akcesoriów należą między innymi podkładki ochronne pod krzesła, ergonomiczna podkładka pod nadgarstek, podstawka pod laptopa, poduszki sensoryczne oraz – jeśli jest używany – podstawka pod monitor. Każda z tych rzeczy ma wpływ na to, czy nasze dziecko będzie odczuwać zmęczenie w trakcie odrabiania lekcji i czy będzie potrafiło zachować pełną koncentrację, tak ważną w procesie nauki.