Akcesoria wspomagające opiekę nad dzieckiem podczas pracy w domu

Wielu rodziców często zabiera część swojej pracy do domu, chcąc ją dokończyć bądź dokładnie posprawdzać, czy wszystko jest w porządku. Mając małe dziecko, jest to nie lada wyzwanie. Wówczas chwila skupienia swojej uwagi nad pracą może zakończyć się katastrofą małego brzdąca. Aby temu zapobiec można zakupić niezbędne akcesoria, dzięki którym będziemy mogli popracować bez obaw o bezpieczeństwo naszego malca.

Zabezpieczenie narożników Babydan

Zaślepki na kontakty

Dla raczkujących bądź małych dzieci, które stawiają pierwsze kroki bardzo interesujące są gniazdka elektryczne. Wystają one ze ściany, mają małe otworki, które warto zbadać. Niektóre z nich łatwo można zasłonić meblami. Jednak te na widoku można zabezpieczyć specjalnymi zaślepkami, które praktycznie niwelują zagrożenie.

Blokady okien, drzwi, szuflad i szafek

Uchylone okna czy drzwi na balkon są elementami naszego domu, które bez względu trzeba zabezpieczyć. Małe dziecko, które poznaje otaczający go świat, bardzo szybko znajduje się tam gdzie nie powinno. W momencie może wyspinać się po meblach do otwartego okna i wypaść. Aby temu zapobiec należy nie stawiać przy oknie mebli oraz zastosować specjalne blokady, które uniemożliwiają szersze otwieranie okien niż 12 cm. Równie ciekawe są szafki pełne produktów oraz szuflady zapełnione sztućcami czy różnymi drobiazgami, które ciągle można zamykać i otwierać. Tutaj także można zastosować specjalne blokady.

Bramki zabezpieczające dla dzieci

W wielu domach znajdują się schody. Małe dziecko nie zdaje sobie sprawy jakie niebezpieczeństwo może grozić mu na schodach. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zamontowanie przy schodach barierki. Bramki ochronne dla dzieci są bardzo wygodnym rozwiązaniem podczas przechodzenia przez schody, gdyż zazwyczaj otwierają się one wahadłowo. Wykonane są z metalu bądź drewna, posiadająca liczne blokady, których malec samodzielnie nie odbezpieczy.

Elektroniczna niania

Niania elektroniczna jest bardzo praktyczny gadżet ułatwiający opiekę nad niemowlęciem. Idealnie sprawdza się wówczas, gdy rodzice malucha pracują w domu, a ich praca wymaga ogromnego skupienia lub częstego rozmawiania przez telefon. Bez niani czynności te są możliwe wyłącznie gdy maluch śpi.

 

Kojec

Przez wielu rodziców wybierany w celu zagwarantowania bezpieczeństwa swojej pociechy. Jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy pracują w domu. Jest to gadżet wykonany z drewna lub materiału w celu odgrodzenia niemowlaka od niebezpiecznej przestrzeni, umożliwiając mu przy tym ciekawą zabawę oraz obserwowanie otoczenia.